pl en
Zakład Utylizacji
Odpadów Przemysłowych
Bioremediacja Nowy Targ
upload/articles_1516273823_0.jpg

Technologia bioremediacji ma bardzo wielu zwolenników. Im bardziej powszechna jest wiedza na jej temat, tym więcej osób świadomie decyduje się na jej użycie. Wyjaśnijmy więc, czym jest bioremediacja i w jakich sytuacjach warto z niej skorzystać.

 

Bioremediacja, czyli oczyszczanie biologiczne

 

Skażenie terenu substancjami takimi jak np. związki ropopochodne uniemożliwia właściwy rozwój życia biologicznego, zarówno flory, jak i fauny. Brak składników odżywczych w glebach lub problemy związane z ich wchłanianiem sprawiają, że roślinność nie może czerpać wszystkiego, co jest jej potrzebne, a w związku z tym także i organizmy żywe na tym terenie zaczynają słabnąć lub wymierać.

 

Jest jednak sposób, aby oczyścić taki teren – i jest to sposób naturalny: bioremediacja. Dzięki działaniu mikroorganizmów, np. grzybów i bakterii, szkodliwe związki są neutralizowane (zmieniają się ich właściwości chemiczne), a równowaga w glebie z czasem zostaje całkowicie przywrócona. Gleba powinna być wtedy dodatkowo wzmocniona biopierwiastkami, tak aby roślinność mogła czerpać z niej wszystko, co jest jej potrzebne do życia.

 

Nowy Targ – bioremediacja dla równowagi w przyrodzie

 

Skażenie terenu można usunąć stosunkowo szybko i w łatwy, nieingerujący sposób. Bioremediacją w Nowym Targu zajmuje się Zakład Utylizacji Odpadów Przemysłowych. Jeśli jesteś zainteresowany zastosowaniem tej technologii, skontaktuj się z nami i zapytaj o szczegóły. Zapraszamy!